Ik heb niet de discipline om het dagelijks te doen

Tijdens een gesprek met een cliënte besprak ik haar vooruitgang. Ze overwoog om de Reikibehandelingen af te bouwen. We spraken...
Ik heb niet de discipline om het dagelijks te doen

Tijdens een gesprek met een cliënte besprak ik haar vooruitgang. Ze overwoog om de Reikibehandelingen af te bouwen. We spraken ook over de mogelijkheid om zelf Reiki te leren en toe te passen voor zelfheling.

Ze gaf aan te twijfelen of ze de discipline zou hebben om een dagelijkse Reiki zelfbehandeling te doen. Dit soort opmerkingen hoor ik vaak tijdens Reiki-cursussen:

„Dat kan toch nooit zo krachtig zijn als jouw behandelingen? Dus waarom zou ik het doen?”

„Ik weet niet wanneer ik dat zou moeten doen.”

„Ik heb er geen tijd voor.”

De kracht van de Reiki zelfbehandeling

Een dagelijkse Reiki zelfbehandeling biedt zoveel meer dan je misschien verwacht:

Voorkomen van het vastzetten van traumasporen in je lijf Traumaresten ontstaat wanneer opgebouwde stress niet kan wegvloeien en in het lichaam stolt. Reiki (zelf)behandeling helpt stress los te laten en je natuurlijke balans te herstellen. Hiermee voorkom je dat stress zich vastzet in je systeem.

[Trauma is een diepgaande psychische en lichamelijke reactie op iets wat te overweldigend, bedreigend of ontregelend is geweest — óf op wat er langdurig heeft ontbroken, zoals veiligheid, liefde, emotionele afstemming of betrouwbare zorg. Het ontstaat wanneer het zenuwstelsel geen andere uitweg ziet dan overleving (vechten, vluchten, bevriezen of pleasen) en de ervaring niet volledig kan worden verwerkt. Daardoor blijft de gebeurtenis, of het gemis, als een onopgeloste spanning in lichaam en geest opgeslagen. Trauma zit dus niet alleen in wat er is gebeurd, maar ook in wat er niet was en wat iemand als kind of volwassene nodig had maar niet kreeg. Het is geen teken van zwakte, maar een begrijpelijke overlevingsreactie op een onveilige of overweldigende werkelijkheid.]

Overgang van doen naar zijn Met een Reiki zelfbehandeling stap je uit de doe-modus (sympathisch zenuwstelsel/de aardewereld) en kom je in de rust- en verteermodus (parasympathisch zenuwstelsel/de maanwereld). Dit helpt je om diep te ontspannen en te herstellen.

Contact met het mysterie dat je bent Elke zelfbehandeling brengt je in verbinding met iets groters dan je dagelijkse beslommeringen. Het helpt je boven stress, prikkels, verlangens en frustraties uit te stijgen. Het is een oefening in simpelweg ‘zijn’.

handen vasthouden reiki

Samen helen

Heb je al geleerd hoe je een Reiki zelfbehandeling kunt doen? Doe je al dagelijks een zelfbehandeling ? Of ben je op zoek naar een actieve meditatie die je ondersteunt? Waar je ook staat in je proces: je bent van harte welkom om mee te doen met gezamenlijke momenten van zelfheling.

Samen zetten we een veld van zorg, liefde en heling neer. Dit is niet alleen goede zelfzorg, maar ook de basis voor een betere wereld. Iedereen kan deelnemen aan onze online sessies, ook als je geen Reiki-cursus hebt gevolgd. Nodig gerust je partner, vriendinnen of familie uit om mee te doen.

En wie weet draagt het wekelijkse moment van gezamenlijke zelfheling eraan bij dat je meer aandacht gaat besteden aan dagelijkse zelfzorg.

Doe mee!

Wil je iets goeds doen voor jezelf en daarmee voor de wereld? Meld je dan aan via https://atlasreiki.nl/contact/. Je ontvangt de Zoom-link en verdere instructies. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname.

Voor data scroll verder naar beneden.

Liefdevolle groet,
Nicola

reiki handen houden elkaar vast
Data:

dinsdag 28 januari om 19.30 uur
woensdag 5 februari om 11.00 uur
dinsdag 11 februari om 19.30 uur
donderdag 20 februari om 11.00 uur
dinsdag 25 februari om 19.30 uur
dinsdag 4 maart om 19.30 uur

Leave a reply